Samsung’un bütçe dostu modeli Geekbench’te görüldü

Samsung‘un A serisine yeni bir üye daha ekleniyor. Galaxy A25, Galaxy A24’ün bu yıl Nisan ayında tanıtılmasının ardından gelecek yılın beklenen modeli olarak karşımıza çıkıyor. Ancak telefon hakkında şimdiden önemli bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

Geekbench listesi, Samsung Galaxy A25 5G’nin bazı temel özelliklerini gözler önüne seriyor. Model numarası SM-A256B olarak belirtilen bu telefon, sekiz çekirdekli bir Exynos 1280 yonga seti tarafından güçlendiriliyor ve 8GB RAM kapasitesine sahip. Yazılım tarafında, Galaxy A serisinin bu yeni üyesi kutudan Android 13 işletim sistemiyle birlikte geliyor. Aynı zamanda bu telefon, Samsung’un kendi kullanıcı arayüzü olan One UI ile destekleniyor. Benchmark testlerinde bu model, tek çekirdekli testte 937, çok çekirdekli testte ise 2106 puan almayı başardı.

Samsung’un bütçe dostu modeli Geekbench’te görüldü

Daha önce ortaya çıkan bir raporda, bu telefonun tasarımına dair CAD görselleri paylaşılmıştı. Bu görsellere göre, Galaxy A25 6,44 inçlik bir ekranla gelecek ve bu ekranda su damlası şeklinde bir çentik bulunacak. Telefonun arka yüzünde ise LED flaşla desteklenen üçlü bir kamera kurulumu yer alıyor. Güvenlik konusunda, cihazın sağ tarafında yan tarafa monte edilmiş bir parmak izi sensörü bulunmaktadır. Bunun yanında bir ses ayar tuşu da bulunuyor.

Galaxy A25‘te tek bir hoparlör bulunuyor ve 3,5 mm kulaklık girişiyle geliyor. Rapora göre, cihazın boyutları 162 x 77,5 x 8,3 mm olarak belirlenmiş. Diğer bir raporda ise, Galaxy A25’in arkasında 50MP ana kamera, ön yüzünde ise 13MP bir selfie kamerasıyla geleceği belirtiliyor. Bu bilgi, Galaxy A24 ile A25’in ana ve selfie kameralarının benzer olacağını gösteriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x