Vah Kılıçdaroğlu vah… Böyle adamları dinledi… Görüntüsü ortaya çıktı

CHP 38. Olağan Kurultayı’ndaki genel başkanlık seçimlerinin ilk turunda Özgür Özel’in küçük bir farkla gerisinde kalan Kemal Kılıçdaroğlu’nun neden yarıştan çekilmeyerek ikinci tura gittiğine dair detaylar netleşiyor.

Kılıçdaroğlu’nun yaşanan bir tartışmadan dolayı devam kararı aldığı iddia edilirken, iki gün sonra Kılıçdaroğlu’na yapılan baskının görüntüleri ortaya çıktı.

Cep telefonuyla kaydedilen videoda, Kılıçdaroğlu’nun danışmanı olarak bilinen gazeteci İmambakır Üküş, ve parti üyeleri Kılıçdaroğlu’nun kolunu tutarak “Sakın çekilmeyin, biz izin vermiyoruz” dediği duyuluyor.

“ZAFER MUTABAKATI”NDA DA KILIÇDAROĞLU’NUN YANINDAYDI

Gazeteci İmambakır Üküş, “Özdağ ve Kılıçdaroğlu arasındaki ‘Mutabakat’ metni kimi niye rahatsız ediyor?” başlığıyla kaleme aldığı yazısında Özdağ ve Kılıçdaroğlu arasında genel seçimler öncesinde imzalandığı dile getirilen mutabakat metnini ele almıştı.

Ülküş’ün köşe yazısını paylaşan Ümit Özdağ, “İmambakır Üküş CHP Genel Başkan Danışmanı olarak Zafer Partisi-CHP protokolünün oluşmasının hemen her aşamasında vardı. İmzalar atılırken odadaki 4 kişiden birisiydi. Makalesi çok önemli. Özdağ-Kılıçdaroğlu Mutabakatı kimi niye rahatsız ediyor?” notunu düşmüştü.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ın dahi olmadığı görüşmede bir gazetecinin de mutabakat masasında yer alması dikkatlerden kaçmamıştı.

İKİNCİ TURDA 812 OY ALAN ÖZGÜR ÖZEL BAŞKAN SEÇİLDİ

4 Kasım Cumartesi günü gerçekleşen kurultayda yapılan genel başkanlık seçimlerinin ilk turunda her iki aday da salt çoğunluğun oyunu alamamıştı. 682 delegenin oyunu alarak 2 oyla salt çoğunluk barajının altında kalan Özgür Özel’e karşılık Kılıçdaroğlu 664 oy almıştı. Seçimlerin ikinci turunda ise Özgür özel oy sayısını 130 artırarak 812 oyla Genel Başkanlık koltuğuna oturmuş, Kılıçdaroğlu ise 536 oya gerilemişti.

İMAMBAKIR ÜKÜŞ KİMDİR

İmambakır Üküş gazeteci ve yazar olarak görevini sürdürmektedir. İstanbul Gerçeği isimli internet sitesinin Genel Yayın Yönetmenliği görevini yürüten Üküş, aynı zamanda sitenin yazarları arasında yer almaktadır. CHP içinde birçok isimle bağlantılı olduğu söylenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x