Robert De Niro mahkemede sinirlerine hakim olamadı… Suçlamalara bağırarak cevap verdi

Baba, Taksi Şoförü, Casino ve son olarak Dolunay Katilleri (Killers of the Flower Moon) filmlerinde rol alan sinemanın yaşayan efsanelerinden Robert De Niro bir süredir eski asistanıyla sorunlar yaşıyor. Eski asistan Graham Robinson tarafından duygusal baskı suçlamasıyla hakkında dava açılan Hollywood yıldızı son olarak mahkemede sinirlerine hakim olamamasıyla dikkat çekti.

Salı günü 80 yaşındaki oyuncu, şirketi Canal Productions ile eski asistanı arasındaki duruşmanın ikinci gününde kürsüdeyken defalarca sesini yükseltti.

Oscar ödüllü oyuncu, Robinson’un kendisini önemli bir toplantı için zamanında uyandırmadığında asistanını azarlayıp azarlamadığı sorulduğunda “Evet, tamam, onu azarladım” dedi. Daha sonra da Robinson’a “huysuz” ve “şımarık velet” diyebileceğini kabul etti.

Robinson, 2019 yılında Canal Productions’ta üretim ve finanstan sorumlu başkan yardımcısı olarak görevinden ayrıldıktan sonra şirket, ona karşı 6 milyon dolarlık bir dava açtı. Çalışırken Netflix izlediğini, kişisel yemek ve yiyecek masraflarını şirketin kredi kartından karşıladığını ve De Niro’nun sık uçan havayolu milleri de dahil olmak üzere işveren fonunu kişisel kazancı için kullandığını iddia ettiler.

Robinson, 12 milyon dolarlık karşı davasında ise De Niro ve Canal Productions’ın New York Şehri İnsan Hakları Yasası’nı ihlal ettiğini, aktörün kendisine cinsiyetçi yorumlar yönelttiğini, kendisine mesleki unvanıyla bağdaşmayan görevler verdiğini ve ona erkek çalışan Dan Harvey’den daha az para ödediğini iddia etti.

De Niro ise ifadesinde şu şekilde cevap verdi: “Dan Harvey’in onunla ne alakası var? Neden aynı maaşı alması gerektiğini hissettiğini Tanrı biliyor. Dan Harvey 40 yıldır burada. Benimle birlikte oldu, ailesini terk etti, hiç şikayet etmedi. Onu mu kıskanıyor?”

Görevi sırasında De Niro’nun Robinson’dan sırtını kaşımasını isteyip istemediği sorulduğunda, ünlü oyuncu şöyle bağırdı: “Saçmalık! Yazıklar olsun sana, Chase Robinson.” De Niro, daha sonra bu patlamadan dolayı özür diledi.

New York’taki duruşmada De Niro ve kız arkadaşı Tiffany Chen arasındaki e-postalar ve mesajlaşmalara da yer verildi.

Chen’in bu mesajlarda De Niro’dan Robinson’u kovmasını istediği, Robinson’un ünlü oyuncunun karısı olduğunu zannettiği belirtildi.

Robinson, davadan önce  iki yıllık 300 bin dolarlık maaşından oluşan bir kıdem paketi, iki yıllık sağlık sigortası ve De Niro ile görüşme istedi. Ancak mahkemeye Chen’in De Niro’ya, Robinson’un istifa etmesi halinde kıdem tazminatı ödemek zorunda kalmayacağını söylediği mesajlar da gösterildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x