Rıza Çalımbay konuşuyor

Beşiktaş, teknik sorumlu Burak Yılmaz’ın istifası sonrası takımı kulübün efsanesi Rıza Çalımbay’a emanet etti. Seçime kadar siyah-beyazlı takımı çalıştıracak olan 60 yaşındaki deneyimli teknik adam için Nevzat Demir Tesisleri’nde imza töreni düzenleniyor.

Çalımbay’ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

“Beşiktaş’ta başladım ve burada bitirdim”

“Bütün futbol hayatım Beşiktaş’ta başladı ve burada bitti. Beşiktaş’ın bende yeri hep apayrıdır. Aynı ilk başladığım zamana benziyor bugün. Saydın Demirören döneminde de böyle başladım. Başkan, Del Bosque zamanı çağırdı ve ‘Beşiktaş’ta çalışır mısın?’ dedi. Sıkıntılı ve kaosla başladık. Bir tek Galatasaray’a kaybettik, namağlup bitiriyorduk.”

“Bu krizi en iyi şekilde atlatacağız”

“Takımın durumu iç açıcı değil. Nerde krizi var, onu bulmamız lazım. Ufak bir idman yapacağız ve maça çıkacağız. Bu benim için dezavantaj. Ancak oyuncularla konuştuk. İnşallah sahaya bambaşka şekilde çıkacaklar. Bu krizi en iyi şekilde atlatacağız.”

“Yapar mıyız hocam?’ dediler”

“Beşiktaş’a geldiğim için mutluyum. ‘Durumumuz iyi değil’ dediler, ‘Sorun değil’ dedim. ‘Yapar mıyız hocam?’ dediler, ben de ‘Yaparız’ dedim.”

“Taşın altına elimizi koyacağız”

“Nereye kadar giderse bu anlaşma… Bizim için zor bir başlangıç. Hakikatten sıkıntılı durum. Taşın altına elimizi koyacağız. Başkana da söyledim, bana bir görev teklif edildikten sonra ‘Yok’ demem mümkün değil. 2 maç olur, 3 maç olur… Çağırıldığım zaman gerekeni yaparım. Mutluyum, işimizin zor olduğunu biliyorum. Buraya benden önce gelen arkadaşlardan daha zor durumdayım. Daha önce gelsem, daha farklı şeyler olacağını biliyorum. Ama bu durumu atlatacağız.”

“Taraftarımızı kazanmalıyız”

“En önemli destekçimiz taraftar. Taraftar üzgün, kızgın, sinirli. Öncelikle onları kazanmamız lazım.”

“Aradan sonra bambaşka döneceğiz”

“Oyuncuların kapasitesi bu değil. Onu aşmak için zaman lazım. Ancak zaman yok. Bir ter idmanı yapacağız ve maça çıkacağız. En önemli şey Başakşehir maçını geçmek. Sonra ara var ve arada kampa gideceğiz. Aradan sonra bambaşka şekilde döneceğiz. Elimizden geleni yapacağız. O sıkıntıları çözeceğiz. Bazılarının sıkıntısını biliyoruz, transferden oluyor. Sorunları kafadan atıp, maçlara daha iyi devam edeceğiz. Futbolda her şeyi gördüm. Çok krizli takımla gittim. Önce krizi çözüp, sonra işimize bakıyorduk. Burada zaman az, maça 1,5 gün bile yok.”

“Başakşehir maçı sonrası önümüz açılacak”

“Sabah çok erken geldim, sabahtan beri takımı yazıyorum. Sakat çok. Altyapıdan oyuncu çıkarabiliriz. Sakatlığı olan oyuncuyu asla oynatmayacağız. Başakşehir maçını iyi şekilde bitirdikten sonra önümüz açılacak.”

“Beşiktaş’a minnet borçluyum”

“Sezon başında gelmeyi, transferleri yapmayı biz de isteriz. Ancak şu anda bizi çağırdılar. Yapacak bir şey yok. “Çok iyi Beşiktaşlı olduğumu” söylediler. Ne olursa olsun, çağırdıkları zaman gelirim. Beşiktaş’a minnet borçluyum. Beşiktaş bize verdi, şimdi sıra bizde. Elimizden geleni yapacağız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x